Światowy Tydz. Przedsiębiorczości

Forum Młodych Lewiatan jest koordynatorem regionalnym Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w województwie lubelskim.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to międzynarodowa inicjatywa promowanie przedsiębiorczości. Jej ideą jest propagowanie wśród ludzi przedsiębiorczych postaw, edukowanie ich w tym zakresie i zachęcanie do podejmowania biznesowych inicjatyw.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Obecnie projekt jest realizowany w ponad 160 krajach świata. Koordynatorem ogólnopolskim jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, a Forum Młodych Lewiatan LUBLIN koordynuje tym przedsięwzięciem w regionie lubelskim już od 6 lat!

IX. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w woj. lubelskim zgromadziło prawie 1200 uczestników, na których czekały 23 wydarzenia, od konferencji, poprzez szkolenia, warsztaty i spotkania biznesowe. Było to prawdziwe święto przedsiębiorczości.
Forum Młodych Lewiatan nie tylko koordynowało całym projektem i pracą 21 Partnerów ŚTP, którzy organizowali własne wydarzenia w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, ale także tworzyło własne eventy tj. konferencja Biznes z pasją, która zgromadziła liczną publiczność, a to za sprawą prelegentów, którzy reprezentowali różne pasje, które udało im się przekuć w dobrze prosperujący biznes. Byli nimi m.in. Dawid Myśliwiec z kanału YT – Uwaga! Naukowy bełkot, Grzegorz Olifirowicz z Tworzę gry i Łukasz Krysztopik z Nauczymy Cię.
Forum Młodych Lewiatan zorganizowało także spotkanie pt. “Łącz kropki!” ze znanym blogerem – Andrzejem Tucholskim, który opowiedział uczestnikom o procesie podejmowania decyzji.

O całym projekcie można było usłyszeć m.in. w TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Radio Centrum, TV UMCS lub przeczytać w Gazecie Wyborczej.

Tegoroczna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się w dniach 13-19 listopada. Już nie możemy się doczekać! Będzie to wyjątkowa, bo jubileuszowa X. edycja!
Wszystkie wydarzenia są stopniowo dodawane na stronę: http://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/event/search

A poniżej przedstawiamy Wam naszych Partnerów, Patronów medialnych i sponsorów, bez których nie byłaby możliwa realizacja tak dużego projektu.