Projekty badawcze

Projekt naukowo-badawczy – Nie narzekamy, zmieniamy!

Studencie, zapewne niejednokrotnie narzekałeś na system kształcenia wyższego.
Teraz masz możliwość to zmienić!Na uczelniach Lublina rusza projekt badający jakość kształcenia studentów oraz ich skłonność do zakładania własnych firm.

Projekt naukowo-badawczy to coś czego jeszcze u nas nigdy nie było!
Jego pełny temat to: „Jakość kształcenia z uwzględnieniem opinii studentów kierunków ekonomicznych na uczelniach Lublina oraz badanie skłonności studentów do zakładania własnych firm.”

Projekt opiera się na przebadaniu poprzez formularze ankietowe online grupy studentów III roku z kierunków ekonomicznych z 6 uczelni:

• UMCS

• Politechnika Lubelska

• UP

• KUL

• WSPiA

• WSEiE

Link do kwestionariusza online:

http://ankiety.ekonomia.umcs.lublin.pl/index.php/551391

Kierunki wytypowane do udziału w badaniu to: Ekonomia, Finanse i Rachunkowość, Logistyka, Logistyka i Transport, Marketing, Stosunki międzynarodowe, Transport, Zarządzanie oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji.

Kwestionariusz wywiadu składa się z dwóch części, pierwsza dotyczyła jakości kształcenia, druga natomiast diagnozowania problemu aktywności gospodarczej w dziedzinie zakładania własnych firm przez lubelskich studentów.

W projekcie studenci mogą złożyć propozycję zmian, własne pomysły jak polepszyć jakości kształcenia oraz wygenerować wzrost aktywności gospodarczej wśród studentów.

Po zakończeniu przetwarzania wyników badań zostanie przekazany do wglądu publicznego raport z opublikowanymi wynikami badań oraz wskazaniem problemów oraz wniosków zawierające propozycji zmian.

Koordynatorem całego projektu jest Forum Młodych Lewiatan LUBLIN

Drogi Studencie! Liczymy na Ciebie. 🍀

To inicjatywa tworzona przez studentów dla studentów.

Nie narzekamy- Zmieniamy!