Debaty

9 maja

Sukcesja, czyli jak nie roztrwonić majątku rodziców.

Samorząd Studencki Akademii Leona Koźmińskiego i Forum Młodych Lewiatan mają zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką biznesu na wyjątkową konferencję”

Profesor Andrzej Blikle (były prezes firmy A.Blikle) i Adam Rozwadowski (prezes ENEL-MED) podzielą się z Wami swoim doświadczeniem zawodowym i licznymi przemyśleniami na temat prowadzenia firmy rodzinnej. Nasi Goście postarają się uświadomić Was w jaki sposób prawidłowo zarządzać odziedziczonym majątkiem i nie dopuścić to jego utraty.

Jeśli interesujesz się tematyką sukcesji i dziedziczenia lub w przyszłości prawdopodobnie przejmiesz biznes prowadzony przez Twoich rodziców nie możesz potraktować naszego wydarzenia obojętnie!

DATA: 09-05-2017

GODZINA: 14:30

MIESJCE: Akademia Leona Koźmińskiego, Aula Główna ALK


16 lutego 2017

Programuj albo GIŃ! Trendy i szanse na rynku programowania

Zastanawiasz się czy dobrze wybrałeś/wybrałaś kierunek studiów i dlaczego nie poszedłeś na informatykę? Chcesz dowiedzieć się, czy nadajesz się na programistę i jak się przekwalifikować w 3 miesiące? A może od wielu lat aktywnie działasz w branży IT, ale chcesz dowiedzieć się jakie będą zawody przyszłości?

Forum Młodych Lewiatan ma przyjemność zaprosić na wydarzenie:

Programuj albo GIŃ! Trendy i szanse na rynku IT

 

Celem debaty będzie dyskusja o rynku pracy w branży IT, a dodatkowo przedstawimy fenomenalną success story Roberta, który w 90 dni z laika stał się programistą!

 

W dyskusji udział wezmą:

▪️ Beata Jarosz – CEO, CodersTrust Polska – nauka programowania i pracy zdalnej – platforma szkoleniowa dla freelancerów i programistów

▪️ Robert Kowalski – Junior Front End Developer, Orange, który podjął wyzwanie i w 90 dni przekwalifikował się do pracy jako programista

▪️ Markus Törnberg – Country General Manager Poland w Crossover

▪️ Adrian Jakubiak – Analityk jakości w CD Project RED

Podczas debaty z prelegentami oraz z publicznością rozmawiać będziemy o następujących tematach:

 

Przyszłość rynku pracy w branży IT

▪️ Aktualne trendy w programowaniu

▪️ Zawody przyszłości w IT: czy tylko programowanie się liczy?

▪️ Wynagrodzenia w branży IT

 

Warunki przekwalifikowania w kierunku rynku IT

▪️ Czy warto się przekwalifikować w kierunku rynku IT?

▪️ Zmiany na rynku pracy w kontekście przyszłości rynku IT

▪️ Jak wygląda ścieżka przekwalifikowania

 

Popyt na pracowników z branży IT

▪️ Z czego wynika wysokie zapotrzebowanie na pracowników branży IT?

▪️ Czy trend ten utrzyma się?

▪️ Jakim problemom sprostać będzie musiał rynek IT w perspektywie najbliższych lat?

 

Debata odbędzie się 16 lutego 2017 roku, w godz. 18:00-21:00, w siedzibie Konfederacji Lewiatan przy ul. Cybulskiego 3 w Warszawie


5 grudnia 2016

Debata o rynku pracy przyszłości – Szumlewicz vs Mordasewicz

„Szanse i zagrożenia rynku pracy przyszłości – w którym kierunku ewoluować powinien rynek pracy?”

Podczas debaty poruszymy następujące tematy:

  • Elastyczność czy bezpieczeństwo – co odgrywać będzie większą rolę na rynku pracy przyszłości?
  • Składki i obciążenia – czy powinniśmy deregulować rynek aby zmniejszać obciążenia dla pracodawców czy może powinniśmy je zwiększać, aby przełożyć część odpowiedzialności za rynek pracy na przedsiębiorców?
  • Lojalność pracownika i pracodawcy – czy lojalność na rynku pracy to cecha pracodawcy, czy pracownika, czy może uzdrowić relacje na rynku pracy? Kto jest bardziej roszczeniowy – pracodawca czy pracownik?

 

W debacie, w charakterze prelegentów, udział wezmą Jeremi Mordasewicz – Doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, Piotr Szumlewicz – Doradca OPZZ oraz przedstawiciele młodzieżowych organizacji pozarządowych, młodzieżówek politycznych i kół naukowych.

Celem debaty będzie dyskusja zaangażowanych społecznie ludzi młodych na temat wyzwań związanych z rynkiem pracy przyszłości.</>

Debata odbędzie się 5 grudnia 2016 roku, godz. 18:00-20:30 siedzibie Konfederacji Lewiatan przy ul. Cybuskiego 3, 00-727 Warszawa